Ekonomi

CHP’li belediyeden suya yüzde 340 zam

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinin CHP’li Belediye Lideri Bülent Kantarcı artırım yarışına açık orta fark uyguladı. CHP’li Çaycuma Belediyesi, 2021 Kasım ayında 4.5 liraya sattığı bir metreküp suyun fiyatını bu yıl Temmuz ayında 9.90 liraya çıkardı. Son yapılan belediye meclis toplantısında yüzde 100 yeni bir zamla suyun metreküpünü 19.80 lira yaptı.

CHP’li Çaycuma Belediye Lideri Bülent Kantarcı bu hafta gerçekleşen meclis toplantısında suya senede iki kere artırım yaparak yüzde 100 yeni bir artırımla suyun metreküpünü 19.80 lira yaptı. Bir yılda suya yüzde 340 artırım yapan Çaycuma Belediyesi, 19.80’lik su fiyatıyla Türkiye’nin en değerli suyunu satmaya başlayanlar ortasına girdi. Meclis toplantısında AK Parti kümesinin itiraz ettiği su artırımına Belediye Lideri Bülent Kantarcı artan maliyetler ve yüksek elektrik fiyatlarını sebep göstererek şunları söyledi: “Suda istediğimiz tek şey maliyetini kafa kafaya getirmek. Elbette biz de popülist davranabilirdik ama Çaycuma Belediyesi 2014’ten bu tarafa tarih yazıyor. 8-9 senedir arı gibi çalışıyoruz. Hiçbir mazeretin arkasına saklanmadan yatırımlarımızı yapıyoruz. Şimdi benim arkadaşlarım ve Çaycuma halkı yatırımların kapatılmasını ve yılbaşından itibaren yatırım yapılmamasına razı olur mu? Olmaz. Ben de olmam hiç kimse olmaz zaten”.

Diğer belediyelerde su fiyatları şöyle güncellendi:

“Zonguldak Belediyesi 3.10 liradan 9 liraya. Kilimli Belediyesi 4.20 liradan 9 liraya, Kozlu Belediyesi 5 liradan 8.90 lira. Devrek Belediyesi mevcut fiyat 5.38. Gökçebey Belediyesi 3.15 liradan 4.50 liraya. Alaplı Belediyesi 5.80 lira. Ereğli Belediyesi 4.90 lira.” – ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu