Ekonomi

Erdoğan ile görüşen TÜRK-İŞ Başkanı Atalay’dan asgari ücret mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TÜRK-İŞ Lideri Ergün Atalay bir araya geldi.

Yaklaşık 1 saat 15 dakika toplantı çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Atalay, şunları söyledi:

“Ona 1 saat 15 dakikayı anlatma fırsatım oldu. Belirli bir yere geldik. Şimdi buradan çalışma bakanına gidiyorum. Bakan beni bekliyor. O zaman bu gece buluşabilirsek, yoksa sabah komiteyi toplarım.

Yarın TİSK Başkanı ile görüşme olacak. Umarım perşembeyi bulmadan sonucu alırsınız. Taleplerimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettim. Kesinlikle bir yere geldik. Artık Çalışma Bakanı ve TİSK Başkanı ile belli bir noktaya gelmeden bir şey diyemem. Ben resmi sözcüyüm. Ben son noktayım. Ne kendimi ne de sizi utandıracak bir şey söylemiyorum. Umarım talep ettiğimize yakın olur. Umarım perşembeden önce olur. Yarın olma ihtimali yüzde 50. Bu aksam olmaz. Perşembeyi bulamayacak.

Burada söylediğimi söylersem işi garantiye almadan insanları beklentiye sokmanın bir anlamı yok. Onunla ilgilenen beyefendiyle bir kez daha konuşmama izin verin. En kötü çarşamba günü kesinlikle bir noktaya geleceğiz.”

Asgari fiyatta yapılacak orta artışın belirlenmesi kapsamındaki Asgari Fiyat Tespit Komitesi’nin ikinci toplantısı bugün yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu