Haber

YSK’lılar deprem bölgesinde

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeleri, yaklaşık 9 milyon seçmenin bulunduğu ve 96 milletvekilinin bulunduğu afet bölgesinde seçimlerin sağlıklı bir şekilde yapılması için yerinde alınan tedbirleri ve saha çalışmalarını inceliyor.

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Milletvekili Genel Seçimleri, Maraş merkezli 11 ili etkileyen depremler nedeniyle yeni tedbirlerle yapılıyor. Tüm illerde seçimin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için çalışma yapan YSK heyetleri, depremden etkilenen illerde detaylı incelemelerde bulundu.

İlk aşamada YSK Başkanlığı tarafından atanan heyetler, bölgedeki çalışanların sağlık durumu, kurum binaları, sandıkların konulduğu bina ve yapılar, seçim ve büro ekipmanları, ulaşım ve sistem teknik altyapısındaki eksiklikleri tespit etti. .

Bu tespitlerin ardından eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar yapıldı.

YSK üyeleri, heyetler tarafından tespit edilen sorunların çözümü için yürütülen çalışmaları incelemek üzere bölgeye gitti.

Heyet üyeleri dün Antep’te incelemelerde bulundu. Üyeler, soruşturmalarına bugün ve yarın Nurdağı, İslahiye ve Hatay’da devam edecek.

YSK’lılar bölgede alınan tedbirleri yerinde görerek barınma ve oy kullanma yerleriyle ilgili sorunların çözülüp çözülmediğine ilişkin son durumu değerlendirecek.

YSK Başkanlığı tarafından deprem bölgesine atanan 30 kişilik heyet, işçinin sağlık durumu, kurum binaları, sandıkların konulduğu bina ve yapılar, seçim ve büro ekipmanları, ulaşım ve sistem teknik altyapısı hakkında detaylı değerlendirme yaptı. 11 ilde yaptıkları incelemelerin ardından bölgede. üyelerine sunuldu. (HABER MERKEZİ)

habermuradiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu